КІЛЬКІСНИЙ АНАЛІЗ ЕНТЕРОКОКІВ, ВИДІЛЕНИХ З МОЛОЧНИХ ПРОДУКТІВ

Автор(и)

  • Любов Зелена Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України; Київський національний університет технологій та дизайну https://orcid.org/0000-0002-5148-1030
  • Наталія Ткачук Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка https://orcid.org/0000-0002-5115-7716
  • Олена Охмат Київський національний університет технологій та дизайну https://orcid.org/0000-0003-0927-8706
  • Сабріна Невмивака Київський національний університет технологій та дизайну https://orcid.org/0000-0001-7625-8209

DOI:

https://doi.org/10.58407/bht.2.22.2

Ключові слова:

молочні продукти, ентерококи, кількісна ПЛР

Анотація

Мета роботи. Оцінити кількість ентерококів у молочних продуктах промислового виробництва.

Методологія. Молекулярно-генетичні методи були використані для аналізу ентерококів у зразках молока, кефіру та сметани. Метагеномна ДНК виділяли з кожного продукту та використовували для ампліфікації. ПЛР з праймерами, специфічними до роду Enterococcus проводили з метою ампліфікації специфічної ділянки геному та для визначення ентерококів у молочних продуктах. Кількісну ПЛР (кПЛР) з використанням розчину барвника SYBR Green виконували з метою підрахунку бактерій Enterococcus, наявних у трьох молочних продуктах. Аналіз кривої плавління використовували для визначення специфічності ампліфікації.

Показники геном-еквівалентів ентерококів у молоці, кефіру та сметані розраховували із застосуванням аналізу стандартної кривої.

Наукова новизна. У представленому дослідженні кількісний аналіз ентерококів у трьох молочних продуктах промислового виробництва був виконаний із використанням метагеномної ДНК та кПЛР-аналізу. Між молочними продуктами не виявлено відмінностей у кількості ентерококів.

Висновки. Розвиток молекулярно-генетичних методів і підходів надає можливість оцінювати кількість ентерококів у молочних продуктах без їх культивування. Результати показали, що однакова кількість ентерококів у всіх трьох молочних продуктах може бути спричинена їх промисловим виробництвом та використанням однакових консервантів. Хоча генотипування та видова ідентифікація Enterococcus має бути проведена у наступних дослідженнях.

Ферментовані молочні продукти мають важливий та, загалом, сприятливий вплив на здоров’я людини. Незважаючи на якісну та кількісну варіабельність мікроорганізмів, що входять до складу молочних продуктів, молочнокислі бактерії є найчисленнішою групою. Бактерії роду Enterococcus характеризуються неоднозначними властивостями: вони сприяють специфічному аромату та смаку молочних продуктів і можуть використовуватися як пробіотики та додаткові закваски, але водночас вони можуть бути джерелом факторів вірулентності та бути індикатором поганих гігієнічних умов під час виробництва. Таким чином, важливо проводити кількісний аналіз і контроль ентерококів у молочних продуктах.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Опубліковано

29.12.2022

Номер

Розділ

МІКРОБІОТА