КІЛЬКІСНИЙ АНАЛІЗ ЕНТЕРОКОКІВ, ВИДІЛЕНИХ З МОЛОЧНИХ ПРОДУКТІВ
DOI:
https://doi.org/10.58407/bht.2.22.2Ключові слова:
молочні продукти, ентерококи, кількісна ПЛРАнотація
Мета роботи. Оцінити кількість ентерококів у молочних продуктах промислового виробництва.
Методологія. Молекулярно-генетичні методи були використані для аналізу ентерококів у зразках молока, кефіру та сметани. Метагеномна ДНК виділяли з кожного продукту та використовували для ампліфікації. ПЛР з праймерами, специфічними до роду Enterococcus проводили з метою ампліфікації специфічної ділянки геному та для визначення ентерококів у молочних продуктах. Кількісну ПЛР (кПЛР) з використанням розчину барвника SYBR Green виконували з метою підрахунку бактерій Enterococcus, наявних у трьох молочних продуктах. Аналіз кривої плавління використовували для визначення специфічності ампліфікації.
Показники геном-еквівалентів ентерококів у молоці, кефіру та сметані розраховували із застосуванням аналізу стандартної кривої.
Наукова новизна. У представленому дослідженні кількісний аналіз ентерококів у трьох молочних продуктах промислового виробництва був виконаний із використанням метагеномної ДНК та кПЛР-аналізу. Між молочними продуктами не виявлено відмінностей у кількості ентерококів.
Висновки. Розвиток молекулярно-генетичних методів і підходів надає можливість оцінювати кількість ентерококів у молочних продуктах без їх культивування. Результати показали, що однакова кількість ентерококів у всіх трьох молочних продуктах може бути спричинена їх промисловим виробництвом та використанням однакових консервантів. Хоча генотипування та видова ідентифікація Enterococcus має бути проведена у наступних дослідженнях.
Ферментовані молочні продукти мають важливий та, загалом, сприятливий вплив на здоров’я людини. Незважаючи на якісну та кількісну варіабельність мікроорганізмів, що входять до складу молочних продуктів, молочнокислі бактерії є найчисленнішою групою. Бактерії роду Enterococcus характеризуються неоднозначними властивостями: вони сприяють специфічному аромату та смаку молочних продуктів і можуть використовуватися як пробіотики та додаткові закваски, але водночас вони можуть бути джерелом факторів вірулентності та бути індикатором поганих гігієнічних умов під час виробництва. Таким чином, важливо проводити кількісний аналіз і контроль ентерококів у молочних продуктах.
Завантаження
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Biota. Human. Technology
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.