АНАЛІЗ УЯВЛЕНЬ РЕСПОНДЕНТІВ ЩОДО РОЛІ ХОЛЕСТЕРИНУ У ФІЗІОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСАХ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.58407/bht.2.22.4

Ключові слова:

холестерин, уявлення, респонденти, жінки, чоловіки, Поморський регіон, Польща

Анотація

Інтерес до холестерину значно зріс, особливо в останні роки, скільки з’ясовано, що холестерин – речовина, необхідна для нормального функціонування організму: регулює властивості клітинних мембран; бере участь у синтезі вітаміну D, що підтримує в організмі належний рівень кальцію і фосфору й визначає розвиток та підтримку кісток; стимулює вироблення антитіл; бере участь у синтезі жовчних кислот та стероїдних гормонів.

Мета: Метою цього дослідження був аналіз уявлень жінок і чоловіків різного віку щодо знань про роль холестерину в фізіологічних процесах.

Methodology. Дослідження проводили у 2017-2019 роках серед жителів міст Слупськ, Битув, Мястко, Славно, гміни Потенгово та Чарна Домбрувка (Поморське та Західно-Поморське воєводства). Загалом у дослідженні взяли участь 330 респондентів, з них 274 жінки (83%) і 56 чоловіків (17%).

Наукова новизна. Як виявили результати нашого дослідження, респонденти переважно знали, до якої групи хімічних сполук належить холестерин. Менше половини респондентів знали про фракції холестерину. Більшість респондентів правильно відповіли на питання про загальні функції холестерину. Більше половини респондентів знали, що печінка є органом, відповідальним за продукцію холестерину. Що стосується профілактики серцево-судинних захворювань, респонденти відповіли, що існує багато факторів, які впливають на профілактику серцево-судинних захворювань. Респонденти не зазначили продуктів з високим вмістом холестерину. Підвищений рівень холестерину респонденти пов'язують переважно з проблемами серцево-судинної системи. На жаль, майже вся група респондентів вважає, що підвищений рівень холестерину необхідно знизити якомога швидше, незалежно від причини його підвищення.

Висновки. Респонденти асоціювали холестерин з чимось поганим і припускали, що його підвищений рівень потрібно знижувати в будь-яких випадках. Холестерин також розглядався респондентами як дуже важливий фактор у розвитку серцево-судинних захворювань.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Опубліковано

29.12.2022

Номер

Розділ

ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ'Я