ДЕЯКІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

  • Анна Кошель Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка
  • Вікторія Олексієнко Комунальний заклад дошкільної освіти № 26 Чернігівської міської ради
  • Віталій Кошель Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка
Ключові слова: заклад дошкільної освіти, навчальна лабораторія, фахова підготовка, майбутні вихователі

Анотація

Організація освітнього процесу у закладах дошкільної освіти потребує врахування структури професійної компетентності майбутнього вихователя дітей дошкільного віку, яка визначається не тільки професійними базовими знаннями та уміннями, але й ціннісними орієнтаціями у професії, що характеризують мотиви та переваги педагога, уміння цінувати знання, досвід, взаємини з людьми в професії. Мотиви та професійне спрямування, що стимулюють педагогічну діяльність, обумовлюють ефективність і результативність цієї діяльності. Ураховуючи наведене вище та спираючись на сучасні тенденції розвитку освіти в Україні, для удосконалення освітнього процесу підготовки майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти, у жовтні 2019 р. за ініціативи декана факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, доктора педагогічних наук, професора С. І. Стрілець на базі комунального закладу дошкільної освіти № 26 Чернігівської міської ради було створено навчальну лабораторію з фахової підготовки вихователів закладів дошкільної освіти.

Співробітники лабораторії (завідувач закладу дошкільної освіти – В. В. Олексієнко та вихователь-методист Т. М. Біломитцева) та педагоги узгодили завдання діяльності лабораторії: проведення навчальних занять та семінарів-тренінгів для студентів; проходження різних видів практик; організація науково-дослідної роботи студентів спеціальності «Дошкільна освіта», зокрема виконання кваліфікаційних проєктів (робіт) відповідно до наукового напряму кафедри дошкільної та початкової освіти, написання наукових статей, участь у роботі студентських проблемних груп тощо.

 

Кошель_1.JPG

Згідно з укладеним планом роботи навчальної лабораторії на базі закладу дошкільної освіти № 26 у 2020 р. організовано та проведено 2 семінари-практикуми – «Ейдетика роботи з дітьми», «Школа інноватики» для вихователів м. Чернігова із залученням викладачів і студентів спеціальності «Дошкільна освіта». Їх метою стала апробація методичних, інформаційних та навчальних матеріалів щодо використання ейдетики в освітньому процесі закладів дошкільної освіти; актуалізація проблеми професійного вигорання педагогів та запобігання її виникнення.

Під час проведених семінарів-практикумів вихователі закладів дошкільної освіти отримали теоретичну інформацію про поняття «ейдетика» та «ейдетизм», дізналися про переваги методів ейдетики та особливості розвивальних ігор ейдетичного напрямку. ознайомилися з новими техніками у використанні ейдетичних прийомів у роботі з дітьми дошкільного віку, а також продіагностувати рівні власної схильності до професійного вигорання, опанували техніки із запобігання професійного вигорання у практичній діяльності. Окрім того, було апробовано навчально-методичний посібник «Використання ейдетики в освітньому процесі закладів дошкільної освіти»: для студентів спеціальності «Дошкільна освіта», вихователів закладів дошкільної освіти та батьків.

 

Кошель2.JPG

Опубліковано
2021-05-06
Як цитувати
Кошель, А., Олексієнко, В., & Кошель, В. (2021). ДЕЯКІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ. New Inception, (2), 84-85. вилучено із https://journal.chnpu.edu.ua/index.php/newinception/article/view/41